W 1998 r. firma SDS-Automatyka, jako pierwsza w Polsce, wprowadziła nieznane wówczas na rynku automatyki przemysłowej, sterowniki PLC VIPA. Istotnymi cechami tych urządzeń, są szybkość oraz pełna kompatybilność do systemów Siemensa.
W odpowiedzi na duże zapotrzebowanie, poszerzyliśmy naszą ofertę o falowniki firmy YASKAWA. Oferta ta, uległa dynamicznemu rozwojowi i została uzupełniona o kompleksową obsługę dla integratorów automatyki. W portfolio SDS, znajdują się także, panele operatorskie BEIJER. Firma ta specjalizuje się w panelach operatorskich z certyfikatami morskimi, przeznaczonymi do pracy w ekstremalnych warunkach środowiskowych. Beijer kładzie nacisk, na prosty w obsłudze software, z bogatą biblioteką elementów.
Istotne znaczenie dla naszej oferty, mają także rozwiązania OPC, służące do wymiany danych i ułatwienia komunikacji między urządzeniami różnych producentów, prezentowane przez firmę SOFTING. Znaczącą pozycją w naszej ofercie, są również systemy bezpieczeństwa firmy HIMA, posiadające najwyższy certyfikat na rynku- SIL 4. Sterowniki HIMA spełniają normy bezpieczeństwa stosowane w kolejnictwie.
Ponadto, SDS ma w swojej ofercie produkty austriackiej firmy SIGMATEK. Urządzenia te, skierowane są w szczególności do producentów maszyn, gwarantując tym samym ich pełną automatyzację.

vipa_certificate_SDS_PL

SDS jako s.c. w 1998 roku przejmuje zadania przedstawiciela firmy VIPA na Polskę. VIPA oferuje sterowniki PLC.

certyfikat_beijer

W roku 2001 SDS.s.c otrzymuje tytuł przedstawiciela niemieckiej firmy LAUER na Polskę która w 2012 roku zostaje przejęta przez szwedzki koncern BEIJER ELECTRONICS . Firma LAUER oraz BEIJER ELECTRONICS to producenci paneli operatorskich i komputerów przemysłowych.

SDS

W roku 2001 SDS s.c. zostaje przedstawicielem niemieckiej firmy SOFTING na Polskę specjalizującej się w komunikacji przemysłowej i diagnostyce między innymi magistral PROFIBUS, PROFINET i CAN.

Zertifikat_SDS

W roku 2013 rozpoczynamy współpracę z niemiecką firmą HIMA w zakresie sterowników safety PLC stosowanych w maszynach, w logistyce i w kolejnictwie.

certyfikat_krd

W roku 2011 nawiązujemy współpracę z Krajowym Rejestrem Długów.

CERTYFIKAT_SDS_ERIF

W roku 2012 rozpoczynamy współprace z wywiadownią gospodarczą ERIF.

dypl_uzn_2014

Sterownik PLC serii SLIO FIRMY VIPA zostaje zgłoszony przez SDS-Automatyka do konkursu podczas targów AUTOMATICON 2014 i otrzymuje wyróżnienie PRODUKT ROKU 2014.