Dlaczego 300S+?

Niemiecka firma VIPA, obecnie należąca do japońskiego koncernu YASKAWA, od 30 lat dostarcza systemy PLC na rynki całego świata. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu zyskaliśmy sobie grono zwolenników, którzy już dawno przenieśli się na nasz system 300S.

W zawiązku z ciągłym rozwojem  rynku,  również my postanowiliśmy, udoskonalić dostępny od wielu lat produkt.  Nowa odsłona sterowników w niezmienionej formie trafi na rynek z początkiem października.

Dla wielu firm trudne jest przerzucenie się na zupełnie nową filozofię obecnego dostawcy, ze względu na dostępność wyszkolonej kadry oraz  na koszty wiążące się ze zmianą stanów zapasów magazynowych. VIPA wychodzi naprzeciw tym trudnościom proponując  przestawienie się na system 300S+.

Zarówno sterowniki 300S, jaki i ich ulepszona wersja 300S+, pracują na jednej magistrali wewnętrznej z produktami Siemens S7-300. Można je stosować zamiennie, w związku z czym  nie ma potrzeby rezygnować ze swoich zapasów magazynowych. Nie ma również konieczności szkolenia kadry pracowniczej do obsługi naszych sterowników.

Ponadto, sterowniki VIPA wyposażone są w technologię Speed7, której głównym elementem jest oryginalny układ ASIC produkowany przez spółkę córkę – firmę Profichip. Dzięki tej wyspecjalizowanej technologii, sterowniki firmy VIPA są niezwykle wydajne, a sama firma  pozostaje niezależna od zewnętrznych dostawców mikroprocesorów.

Istotną zaletą systemów PLC VIPA jest możliwość ich programowania przy użyciu popularnych środowisk programistycznych Step7 oraz TIA Portal, a także rodzimego środowiska VIPA Speed7 Studio, co daje naszym klientom dużą elastyczność.

Zdecydowanym atutem produktów VIPA 300S+ jest brak konieczności zmian programowych przy wymianie Siemens/ VIPA. Na dole strony prezentujemy tabelę wymiany 1:1.

Zalety ze zastosowania 300S+:
– brak konieczności szkolenia kadry,
– brak konieczności zakupu nowego oprogramowania,
– brak konieczności wymiany magazynu,
– niższa cena,
– podwyższona wydajność sterownika, dzięki zastosowaniu technologii Speed7,
– brak konieczności stosowania karty mmc- możliwość wykorzystania zwykłej karty SD,
– zintegrowany procesor komunikacyjny EtherCAT- coraz częściej spotykany w urządzeniach  wykonawczych,
– większe pamięci sterownika,
– szybka pomoc techniczna w przypadku zastosowania każdego z w/w narzędzi inżynierskich,
– 24 miesiące gwarancji w standardzie.

tabela_300s